Jdi na obsah Jdi na menu

O Hanácké poháru

11. 3. 2012

 Hanácký pohár (HP) je ligová soutěž pořádaná klubem TJ sokol Střelice. Soutěž vznikla v září 2011 a 1. 11. 2011 se slavnostně hrály první zápasy. Ještě v průběhu první sezóny se přidaly další hráči a soutěž se stala prestižnější.

 Název soutěž získala po hlavní trofeji kterou je Hanácký pohár. Mimo tuto trofej se trenéři, týmy i hráči mohou snažit získat i další putovní trofeje.

 Herní systém HP se neustále vyvíjí. Týmy jsou rozděleny na Severoamerickou ligu (SAL) a Evropskou ligu (EL). Každý trenér, který se účastní, má právo vybrat si jeden tým do SAL a jeden tým do EL.

2011 – 2012 – Každý tým odehraje 5 zápasů s každým týmem ze své ligy a 2 zápasy s každým týmem z druhé ligy. Nejlepší čtyři týmy z každé ligy postupují do Play off. Tam se hraje na 3 vítězné utkání a na úplném konci Play off se střetne vítěz SAL a vítěz EL o Hanácký pohár.
 
2012 – 2013 – V rámci SAL a EL se hráči rozdělí na 4 divize. V divizi se každý s každým střetne 6 krát, s ostatními týmy ve své lize 4 krát a s týmy z druhé ligy 2 krát. Do Play off bude postupovat vítěz divize automaticky a zbylé čtyři týmy budou hrát předkolo Play off. Vítězové SAL a EL se zase střetnou ve finále o Hanácký pohár.